Nejlepší kousky z Bílých Karpat

Fandíte místním výrobkům?

Záleží vám na tom, co nakupujete a chcete vědět, odkud produkty pocházejí, jak byly vyrobeny a kam putují peníze z vaší peněženky?

Podpora místních řemeslníků či zemědělců je hodně důležitá – pro vás i pro ně. Víte, od koho nakupujete, dopřejete si kvalitu a podporujete poctivou tradiční výrobu. Jíte zdravěji, šetříte přírodu, především díky omezení výfukových plynů z dopravy zboží z druhého konce světa. Vaše peníze zůstanou v regionu a přispějí k jeho soběstačnosti.

Chcete nakupovat místně, ale nevíte jak na to? Můžete nakupovat výrobky s regionální značkou, chodit na farmářské trhy, nakupovat „ze dvora“ a z biofarem, využívat prodejny regionálních výrobků, prodejny zdravé výživy. Můžete si založit bioklub nebo si pěstovat zeleninu a ovoce sami na zahrádce či na balkónu. Možností je spousta, stačí chtít.

Řadu možností naleznete na www.veronica.cz/ekomapa nebo v naší doplňovačce.

Fanděte – a přitom soutěžte a vyhrajte!

TAJENKA: Podpořím-li svého „souseda“, budu se ………………………………… .

              1.      
        2.                  
      3.      
            4.        
            5.    
              6.    
              7.    
            8.                
        9.            
10.                
11.                  

Bohužel, tajenka není správně, zkuste ji opravit.

Chcete-li s námi dále soutěžit, vyplňte váš e-mail a jméno. Vaše odpověď bude zaznamenána. Ze správných odpovědí vylosujeme výherce, který od nás dostane regionální výrobek se značkou Tradice Bílých Karpat. Soutěžní kolo končí 31. prosince 2016.

 1. Regionální značky zaručují, že výrobky jsou vyrobeny tradiční technologií s podílem ruční práce, z …………… surovin, jsou kvalitní a šetrné k životnímu prostředí. (odpověď hledejte na www.tradicebk.cz/znacka-tbk)
 2. „TBK“ je regionální značka pro nejlepší výrobky z Bílých Karpat (nejen) na zub, ale a taky k …………… . (www.tradicebk.cz)
 3. Hostětínská moštárna získala titul „Regionální potravina“ pro svůj ……… mošt (doplňte příchuť) v bio kvalitě. (www.mostarna-hostetin.cz)
 4. Prodejna regionálních potravin v budově Tržnice ve Zlíně se nazývá …. (www.veronica.cz/ekomapa)
 5. KPZ je zkratka pro …………… podporované zemědělství. (www.kpzinfo.cz)
 6. Zemědělec vám může dodávat pravidelně své sezónní výpěstky v ……….  (www.bedynky.cz)
 7. Prodejna Odtadyma ze Vsetína přináší nejen regionální potraviny, ale i …………. výrobky (www.veronica.cz/ekomapa)
 8. V kategorii „Certifikovaní výrobci s regionální značkou“ si můžete koupit třeba květový …, ale i řadu jiných věcí (www.veronica.cz/ekomapa)
 9. Ekologický penzion Centra Veronica Hostětín, držitel regionální značky TBK, je postaven jako …… dům s minimální spotřebou energie na vytápění (www.hostetin.veronica.cz)
 10. Prodejna regionálních potravin ve Zlíně na Kvítkové ulici 540 se jmenuje ……………. (www.veronica.cz/ekomapa)
 11. V Hostětíně se každoročně v září koná …………… slavnost s farmářským trhem na podporu místních řemesel, jablek a kultury. (www.veronica.cz/ekomapa)

Chcete-li s námi dále soutěžit, vyplňte váš e-mail a jméno. Vaše odpověď bude zaznamenána. Ze správných odpovědí vylosujeme výherce, který od nás dostane regionální výrobek se značkou Tradice Bílých Karpat. Soutěžní kolo končí 31. prosince 2017.

Výherce minulého kola: Marie Slačáková.

 


Znáte ve svém okolí zemědělce či řemeslníka? Zapište ho do ekomapy a dejte o něm vědět světu. Děkujeme. www.veronica.cz/ekomapaTweet